Slovo autora ke stránkám o brněnském podzemí

    Tyto stránky, informace a fotografie jsem zde v roce 2001 umístil na Internet z vlastní iniciativy a z osobního nadšení pro podzemí.
Jsem romantik a odmala mne tajemství podzemí příjemně lákalo. Stránky vznikly, aby si mohla konečně širší veřejnost udělat představu o tom, jak Brněnské podzemí vypadá, protože na rozdíl od města Jihlavy, nebo Znojma, byly jakékoliv informace o Brněnském podzemí v době vzniku stránek naprosto nedostupné, a to mi bylo líto vzhledem k četnosti a rozsahu, kráse i historické hodnotě sklepů a dalších prostor pod ulicemi a domy našeho města Brna.

    Fotografie jsou autenticke, ale amatérsky focené. Některá místa se nám podařilo navštívit, proto se zde budou možná v několika případech shodovat s nafocenými místy a záběry vytištěnými v publikaci Aleše Svobody o Brněnském podzemí. Záměrně se také snažím neuvádet popisná čísla domů, pouze názvy ulic, abych nepoškodil a nijak neohrozil současné majitele a pod.

    Text a informace jsem tehdy získával ve velké míře od pana ing. Aleše Svobody a od různých historiků, Aleny Novotné, Augustina Štrofa, ze seminárni práce Michala Jankových, z knih a archivních materiálů od kamarádky Barbory Roučkové, a potom od dalších mnoha přátel, v poslední době mnohé zjistil kamarád Radek Soudek přímo od pamětníků, a další aktivní iniciativou, a to vše zde má mít pouze informační charakter. Záměrem tu není aktivně informovat o zalití a uzavření každého sklípku, ani by detailnější informace neprospěly dobré věci, jak se poslední dobou ukazuje. Cílem určitě není dávat návody, co lze prolézt, ale potěšit zprostředkovaným pohledem na fotografiích a popisem všechny přátele brněnského podzemí, i náhodné návštěvníky stránek.

    Tyto stránky se budu snažit aktualizovat dle novinek, času a možností.

Pokud vás zaujalo, nebo nějakou dobu podzemí zajimá, nebo sami víte nebo máte nějaké informace o zajímavých sklepech, labyrintech, podzemních štolách a továrnách, kryptách, tvrzích, krytech, atd. (nejenom pod Brnem), nebo vlastníte nějakou i starší publikaci o podzemí, máte vlastní fotografie, víte o nějakém místu, chodbách, nebo vás něco zajímá a chcete se zeptat a nebo máte pripomínky a návrhy pro tyto mé stránky, a nebo byste se rádi připojili na některou průzkumnou akci, nebo někam s nami na vlastní nebezpečí"zalezli" (za nikoho neručíme) a chtěli se zašpinit, tak neváhejte, a napište mi mail: elf@seznam.cz nebo mi zavolejte na 608/400550.
Když nebudu zrovna v podzemí mimo signál, ani nebudu mít ruce od hlíny a pavučin, mobil nebude na dně batohu, možná to i zvednu... Trpělivost je na místě a SMSky to jistí.

Kamil


Mé další některé zájmy...

Focení -  historického podzemí, jeskyní (zvláštní techniky nasvícení), krajiny, přírody,
Proutkařství - detekce podzemních dutin, chodeb, patogenních a psychosomatických zón a anomálií virgulí (+rušení)
Tajemno a ezoterika - odkrývání a bádání ve věcech mezi nebem a zemí
Paranormální a hraniční jevy - jejich vyhledávání, záznam a pozorování
Pyramidy a jiné tvarové zářiče - využití, aplikace a experimentování s jejich energií, menhiry

:-)

A protože nás s přáteli podzemí, tajemno, energie a záhady zajímaly stále více, založili jsme v roce 2002 občanské sdružení, Badatelskou společnost AGARTHA se sídlem v Brně, a o její činnosti, průzkumech podzemí, i teorii, jsme vytvořili s kamarádem rozsáhlé webové stránky, na adrese: www.agartha.cz
Nyní se koncem roku 2004 ukázalo vhodnější, připojit stránky o brněnském podzemí ke stránkám naší společnosti Agartha pod adresu http://brno.agartha.cz protože na freehosting skutečně není spoleh.

NOVINKA - od léta 2015 dělám další nové stránky - o starých chodbách: www.starechodby.cz-na hlavní stránku webu Brněnské podzemí-