Přístupné podzemí na Petrově


Dne 9.6.2005 bylo pro veřejnost vyjimečně zpřístupněno podzemí nedaleko chrámu sv. Petra a Pavla na Petrově: sklep pod bývalým hostincem " U dýmky".Zájem brňanů o naše nádherné historické podzemí opět nezklamal: tisíce zvědavých lidiček neváhalo stát hodinu i déle v dlouhé nekonečné frontě, stáčející se až přímo ke kostelu, až na ně dojde řada, budou se moci podepsat na stolku ohledně vstupu "na vlastní nebezpečí" a postupně sestoupit ocelovým připevněným žebříkem pod okolní trávník, místo něhož původně před mnoha desítkami let stál jmenovaný a daleko vyhlášený hostinec svým dobře chlazeným pivem.

Lidé byli pouštěni přibližně po třiceti dolů a mezi tím se již ze spod řadili lidé v podzemí na schodišti, až se uvolní žebřík a budou moci po něm vystoupat na denní světlo.

Po sestoupání dlouhým schodištěm dolů do čtyř sklepních propojených klenutých chodeb se návštěvníci mohli dát směrem v pravo a dojít chodbami ke studni, další propojkou ke druhé studni, z níž přetéká voda na podlahu, neboť jejich prameny jsou stále vydatné (ještě nedávno byl celý sklep opět zaplaven díky nečinnosti čerpadel). Následně lze projít dalšími dvěma chodbami zpět ke schodišti. Byl tu nádhermě vlhký vzduch, ale objektivy fotoaparátů se nepotily. Podělím se proto s vámi o několik nahodilých záběrů:Fronta se táhla až ke kostelu!Čekalo se přes hodinu i déle.Lidem to ale stálo za to a zklamáni nebyli.Některým brňačkám to nestačilo a hledají další vstupy do podzemí :)


O měsíc později jsou tyto sklepy opět zaplaveny, viz stránka: Sklepy "Pod Fajfkou" opět zaplavenyPřipojte se do diskuze, nebo nechejte vzkaz, váš názor,
pripominky a dotazy na navstevni knize: www.agartha.cz