2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Rabštejn

Rabštejn - podzemní továrna, ražená v pískovci, a zároveň koncentrační tábor, obojí blízko České Kamenice nad Děčínem. Nádherná příroda a krajina s členitým terénem, ale vibrace mnohých míst jsou stále zkaleny negativní i násilou minulostí. Jak dlouho může nést prostor zbytky špatného lidského zacházení, nebo týrání a trápení ve větším množství?

Místa, která jsme navštívili, působila vesměs tajemně a negativně, zasvěcení by řekli "je tam těžký vzduch, něco tíživého tu stále visí ve vzduchu". Rozhodně nic pozitivního a utěšivého.

Procházíme vstupní cestou, klesající od Nové vísky a stáčící se postupně do údolí Kamenice. Ihned si povšimneme po pravé straně kamenné zídky, pod níž se skrývá klenutý vchod. Kam? A vedle zídky je dole podivná vyzděná nádrž se špinavou stojatou vodou a hladinou hustě zeleně porostlou. Ve stěně nádrže je opět zaklenutý vchod. Ujímám se virgule a detekuji směrem pod přístupovou cestu delší, nebo dvojitou klenutou místnost. Scházíme z cesty, abychom nahlédli do onoho vchodu. Za oním vchodem se skutečně nachází prostora. Pravidelně vyzděná klenutá místnost rozdělená příčkou. A ve vstupní místnosti napravo si ihned všímáme studny. Nyní se zasypaným dnem v hloubce kolem čtyř metrů, ale nad tímto dnem vidíme a ihned nadšeně fotím otvor ve zdi studny. Nejspíše vchod do nějaké chodby a podzemního systému. Onu chodbu jsem detekoval a sledoval z povrchu, po desítkách metrů se napojovala na další chodby.

Pomalu jsme tak přešli do prostoru koncentračního tábora Rabstein, kde jsem detekoval více míst propojených podzemními chodbami. Stopování jednoho tahu chodby mne přivedlo na ploché místo s betonovými okraji, pod nímž detekuji široké prostory. Potom si všímáme zarostlých sestupových schodů pod onu porostlou plochu, a přicházíme do temných prostor, kde je široký betonový strop podpírán zděnými komínky a jiné části rozděleny příčkami. Dokonce si všímáme koryta na vodu - nejspíš tehdy na mytí pro lidi. Podmínky tu musely být horší, než pro zvířata. Kde se v lidech najde tolik nelidského zla?

Jaká je historie této lokality a jaké podzemí se tu ještě skrývá?

Zdá se že o podzemní prostory zde skutečně není nouze. Chodby zde detekujeme na mnohých místech, v jednom protíná i potůček a směřuje pod křížek. Jak jinak, že... A z druhého břehu potoka si lze povšimnout kousek dále v trávě otvor do dutiny, kde je vidět cihlová klenba. A pod klenbou zase další prostory.

V údolí Kamenice se nachází podzemní válečná továrna Rabštejn, firma Weser zde licenčně vyráběla ve velmi značném objemu různé zavedené typy německých letadel typu Junkers, Messerschmidt, Focke - Wulf, a například 5930 kusů bombardérů "Ju 87 Stuka", také automatické pušky a děla a raketové střely. Na výrobě a výstavbě se podíleli váleční zajatci a totálně nasazení dělníci a později i vězni blízkého koncentračního tábora, který tu vznikl po založení lágrů válečných zajatců.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)