2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Pražské kryty - reportáž časopisu Instinkt 2002

Kamil Pokorný

V časopise Instinkt č. 22 / 2002 vyšla reportáž o pražských krytech a bunkrech, zejména nákresy a záběry z krytu "vládního".

V dnešní době, kdy se informace odhalují, vyšel později také popis a záběry do dvou velkokapacitních krytů v Brně - v knize Ing. Aleše Svobody o brněnském podzemí. Veřejnosti byly také již několikrát zpřístupněny a jsou odtajněny ještě před třemi lety vojáky se zbraní hlídané kryty ve zničené jeskyni Výpustek u Křtin.

Ze všech těchto důvodů otevíráme novou složku "Kryty" na našich stránkách. V rámci rozumnosti a se souhlasem kompetentních, bychom postupně také rádi navštívili a zde představili větší zajímavé kryty, protože nejen pro milovníky podzemí obecně, ale i z technického hlediska jde bezesporu o velmi zajímavé téma, jež bylo doposud velikým tabu pod razítky "TAJNÉ", a které by nemělo ve složce "Kryty" na našich stránkách být opomíjeno, byť se to možná nebude líbit některým zpátečnickým jedincům. Přitom často právě ty větší kryty nebyly udržovány tak precizně, aby okamžitě v případě poplachu uchránily stovky obyvatel. Spíše by je zabily, protože komunikační sítě, klimatizace i další technické okruhy jsou zarezlé nebo se po chvíli chodu zaseknou, jak se v Brně již ukázalo při předvádění.

Technické vybavení těchto starých velkokapacitních krytů, jak také popisuje Aleš Svoboda ve své druhé knize, patří už jen do technického muzea. Staré telefonické kolíkové dřevěné ústředny by byly jedny z předních exponátů. Doba těchto krytů v éře nějakých šedesátých let, je dávno za námi a se stávajícím vnitřním vybavením by byly dnes máloco platné.

To samozřejmě neplatí o Praze, natož o vládních krytech. Tam se prostředky na údržbu najdou. Potěšte se přefoceným článkem a záběry, pokud se vám v roce 2002, nebo později v knihovnách, ještě nedostal časopis do rukou.


fotofoto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)