2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Horka nad Moravou u Olomouce
Nepříjemné a strašidelné jevy


(Zasláno mailem, červenec 2007)


Poslední roky se nám tu a tam různí lidé ozývají, aby nám popsali své nepříjemné prožitky a úkazy doma, ve svém okolí, nebo požádali o pomoc. Chtějí se nepříjemných jevů a vlivů zbavit a dostát opět vitálnějšího zdraví a psychického klidu…

My se pak snažíme objektivně vyhodnotit příčiny jevů, vyloučit podvrhy a smyšleniny, pochopit situaci a účinným způsobem těmto lidem a místům pomoci. Nejinak tomu bude i v případě více jevů a míst v Horce u Olomouce…

Zařadil jsem Horku jako jednu ukázku za mnoho dalších…Mailem od Karly z Horky:

Ahoj, jsem z Horky nad Moravou u Olomouce. Je mi 26 a o paranormální jevy (nejen o ty) se zajímám od střední. Jsem šťastná, že jsem narazila na vaši stránku. Dost mě to zajímá.

Myslím, že můj brácha má v domě ducha (tedy já tomu věřím), synovec ho v pěti i viděl. Nedělá jim nic moc špatnýho. Byli teď na dovolené a duch se začal projevovat. Všude otevřel zamčené dveře a okna, rozsvítil na balkoně, přemístil odložené dveře (napadá mě, že chtěl mít vše otevřeno) a nakonec přemístil květináč z horního okna na zem na dvůr(byl neporušený). Nic se jim neztratilo. Chodil jim to tam kontrolovat švagr, tak ho pojmenoval pan domácí. No a samozřejmě mívají pocit, že je někdo občas pozoruje. No i já mám u nich z některých místností respekt. Už jsem jim na vás poslala kontakt, tak doufám, že se ozvou.

Já sama jsem už několikrát zažila podivné situace, třeba z naší zahrady šel strach, že ani pes nechtěl jít v nočních hodinách ven. Prostě pocit, že tě chce něco brutálně roztrhat (ten jsem neměla sama). Už je to lepší, nechala jsem to na dálku pročistit. Jo, byl tam asi hřitov, hned vedle máme faru a opodál kostel. Mě i mýmu bráchovi se před vyčištěním zahrady často stávalo, že jsme se třeba v noci nemohli hýbat a přitom jsme vnímali vše co se děje okolo (mám fobii ze tmy, tak mám přehled) a jednou jsem i viděla stát postavu u mojí postele, nemusím popisovat jak jsem byla vyděšená. A to, že když někdo zemře se nám zastaví hodiny, tak to už nic není. I v práci máme něco, třeba kolegyni samo od sebe odletělo víko od hrnku a když jsem tam sama, tak tam sama nejsem... Asi to přitahuju.

Jo a v Dětřichově směr Beroun, je v lese rozbořená chata, tak tam je to taky hustý. Zažila jsem tam před lety pěkně hororovou noc, tam to zlem přímo sálalo, do sklepa a do jedný místnosti, jsem ani nešla, asi intuice.

Ten Dětřichov, když pojedete někdy okolo, tak určitě stojí za to. Do mého bratra tam právě tenkrát něco vstoupilo (spal v tom pokoji, kam bych nevlezla ani kdyby mi platili), bylo to jako z filmu vymítač ďábla. Je to chata mé tety, ale teď už tam nikdo nejezdí.

Je toho víc co jsem zažila. U nás v Horce co vím tak straší ještě na faře. Dalším objektem je stará škola (ano hned vedle kostela), ta je prázná a zamčená, ale dřív když se tam mohlo, tak snad každému se tam přihodilo něco podivného.

No a ještě co vím tak pod naším kostelem začínala chodba vedoucí na Svatý Kopeček, ale ta je hned na začátku zasypaná.

Tak mě ještě napadá, že znám jeden opuštěný dům, stojící u polní cesty směrem na Prostějov, tam se taky děly věci, kdysi tam prý docházelo k vraždám a teď tam straší. Ale jak říkám je toho víc.

Pokusím se ještě dnes něco zjistit z místí kroniky. Škola je zamčená, ale určitě se tam dá nějak dostat. Na faře je v podnájmu má známá, tak tam by nebyl problém. S tou chodbou to bude horší, je zamčená už spoustu let, ale vím kde začíná, vede pod kostelem, tam byly krypty, ale jsou prázdné. Ještě co vím, tak původně tam stál hrad. Od kamarádky si půjčím foťák a některé místa odfotím a pošlu.

Jo a zapomněla bych, ještě u nás na hrázce. Jednou jsme tam šli v noci, na jednom místě byly fakt hnusný pocity. Prý tam tenkrát zavraždili nějakou ženu a oběsili na stromě, je to jediný strom bez listí. Ten strom jsem nenašla, ale prý tam tenkrát šla holka ze Skrbeně do Horky na zábavu a krátila si cestu hrázkou, přepadli ji tam dva, znásilnili a pověsili na strom.

A ta chata. Je ve vojenském prostoru, nebo hned vedle něj. Jinak já mám naštěstí vesměs přátele kteří se tomu nesmějí, někteří se mnou zažili stejné věci. Navíc vím komu o tom můžu říct a komu ne. Snažím se poslouchat svůj vnitřní hlas.

K té staré škole: vznikla okolo r.1742, poměrně často se tam střídali učitelé, až v r.1774 Valentin Mrlíček(73) zůstal až do smrti, podle kronikáře "byl vyhlášeným muzikantem, chodil do kostela s hlavou nepokrytou a nosil cop." Škola skončila v r.1963. Pak tam byla v jedné místnosti knihovna, nahoře zkušebna místní kapely. Teď tam nic není. Koupil ji místní obyvatel. Chtěl to předělat na byty, ale těsně před tím zemřel. Jeho syn to možná bude prodávat. Bratránek si vzpomíná, že když tam blbli s kamošama, tak často slyšeli křik dětí, vždy utíkali jak o závod ven. Sama si vzpomínám, když jsem tam chodila za otcem (měl tam zkušebnu), že mi tam nebylo nejlíp, ale to mi byly 3 roky. Hodně jsem zapomněla. Kamarád tam v pubertě chtěl s kamarádama vyvolávat satana(brrrr), ale stačili jen zapálit svíčky. Aniž by tam byl průvan všechny svíčky zároveň zhasly a ti prchali rychlostí blesku. Děcka tam vůbec hodně chodili se bát. Ale zatím víc nevím. Lidi v Horce nejsou moc vstřícní.

Kostel je z roku 1753, před tím tam byl taky, ale byl dost poničený a ještě před tím tam byla údajně tvrz (poprvé doložena až v r.1402), patřila vladykům Horeckým z Horky. Nevím kdy, ale před oltářem byl zavražděný farář. Jinak za války se tady děly až hrůzné události (ale to prý raději nebudou ani psát). No a ve škole byli v r.1945 nastěhováni asi 450 ml.českých chlapců a dívek, na kopání obranných postavení a hlubokého protitankového příkopu. A ten zastřelený farář: Jan Vysloužil byl po ceremonii křtu v sakristii postřelen Františkem Bez.(celé příjmení chybí). r.1879 koncem listopadu. Po 4 dnech zemřel, když se to vrah dozvěděl, zastřelil se na stupních před hl.oltářem. Kostel musel být znovu vysvěcen. Roku 1920 byly odkryty hrobky Pardusů u stavby druhého vchodu do mlýna. Ale jelikož byli husité, nechal místní farář jejich ostatky rozházet.

Ještě když jsem tam chodila, tak tam byl obraz panny Marie, ale v rohu obrazu byla tvář muže (nepříjemný). Pod kostelem jsou místnosti, ještě z dob tvrze (prý), ale nikdo tam nemá přístup.

No a vchod do chodby, tak ten jen prý totálně nepřístupnej. Jeden obyvatel má z kusu té chodby sklep. Kamarádka o tom něco slyšela, ale má paměť na baterky. Tak jsem ji zaúkolovala, to znovu zjistit.

Tak a fara, kamarádka bude ráda, když jí to tam někdo omrkne. Říkala, že tam jednou v noci viděla postavu, v noci má špatný pocit z koupelny. Jinak s dětma spí v jedné místnosti a raději svítí. No a samozřejmě sklep, ten je dle ní hustej. A to je celkem zajímavý, v letech 1533 horečtí pobořili faru, neodváděli desátek a to se nelíbilo horeckýmu plebánovi, podal na ně žalobu. Horecký kronikář označil tuto situaci za "horeckou revoluci", při níž došlo i ke krveprolití. Fara na více než sto let osiřela a horečtí se odvrátili od katolické církve. No ještě musím počíst,o Horce jsou první záznamy okolo r.1271.

Jo a známá mi sežene info a fotky o jednom strašidelným mlýně, ale nevím odkud. No já jsem každopádně ráda, že aspoň naše zahrada je už v klidu a já vlastně taky (nehýbací stavy jsem měla jejda 9let).. Ale okno si na noc zavírám pořád, tak pro jistotu.
Zatím díky, Karla…

(Zveřejněno se svolením a jméno na přání změněno)

Několik záběrů do popisovaných míst:


foto
Kostel v Horce, z roku 1753


foto
Stará škola

foto
Škola vznikla okolo r.1742

foto

foto

foto

foto


foto
Vchod do podzemní chodby podcházející prý kostel


foto
Osudná hrázka, nepříjemná místa, kde snad došlo k...


foto
Místní fara, ze předu

foto
Fara, vchod ze zahrady

foto
Fara - koupelna (nepříjemné pocity majitelů v noci)

foto
Koupelna, nepříjemné energie lze vnímat i přes tyto záběry

foto
Strop kuchyně, toto místo nemají rádi

foto
Pokoj před obávaným zadním pokojem

foto
Zadní pokoj, kde nikdo nechce spát

foto
Chodba směr zahrada

foto
Schody na půdu fary

foto
Půda, místnost farníků

foto
Místnost farníků

foto
Půda, střecha

foto
Pohled z půdy

foto
Vstup do velmi nepříjemného sklepa

foto
Sestup do sklepa

foto
Sklep levá část

foto
Sklep pravá část

foto
Výstup ze sklepa (zasláno, foceno jen mobilem)


Pokud máte podobné zkušenosti a chcete se jen svěřit, podělit a nebo požádat o pomoc, napište nám o tom, třeba na mail zde níže:


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)