2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brněnské podzemí: Akátky - vyhloubený loch

Kamil Pokorný

K podzemí máme blízký vztah a zvláště oceníme to, které je podivné. Třeba tím, že není zcela jasný jeho účel a nebo je skrýván a nenaplněn.

Tak by se dala charakterizovat i podivná, necelé tři metry hluboká šachta, vyhloubená v lesoparku Akátky, blízko pásma zahrádek. Každopádně povedená past na zbloudilé opilce, bloudící ve snaze zkrátit si to na sídliště Vinohrady.

U dna této šachty je vyhloubena půl metru vysokého profilu chodbička, dlouhá asi dva metry.

Je skutečně záhadou, jaký byl smysl této vyhloubené prostory. Víme, že si různé kryty hloubí v měkčích materiálech děti. Zde je ale málo pravděpodobné, že by začali hloubit na rovném povrchu tak hlubokou šachtu, aby teprve u dna vyhloubili i postranní chodbičku.

Prostor připomíná charakter středověkých lochů, kroužených v jílovici, baňkovitého až nálevkovitého tvaru, přičemž více těchto tvarů bylo u dna propojeno úzkou chodbičkou a nezřídka bylo druhým významem takového podzemí, uchránit rodinu a její prostý majetek před loupeživými a ještě horšími vpády nepřátel na území.

Smysl této jámy a její historii nám osvětlila až jedna kamarádka, a druhá to potvrdila nedávno (březen 2007), že díru vyhloubili postupně nadšenci ze speleohistorické základny v Ochozu u Brna, měl to být vstup do podzemní čajovny...


Víte o nějakých podobných dírách, jámách a otvorech v zemi? Informujte nás, prosím. Přinejmenším bychom si je alespoň diskrétně nafotili, než zaniknou.


Několik záběrů pořídil Radek Soudek:

foto

foto

foto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)