2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Klášter kartuziánů
– změny na podzim r. 2006Autor: Kamil Pokorný

Foto: Michal Doležel
V roce 1375 byl v Brně založen klášter kartuziánů, po jeho zrušení roku 1782 byla klášterní budova změněna na kasárny a pro potřebu správy panství nechal náboženský fond v 80. letech 18. století postavit zámek z bývalých hospodářských budov kláštera. V roce 1825 jej získali Schindlerové, v jejichž době a potom v době dalších majitelů zde byly kanceláře a byty úředníků.


Tomuto zámečku jsem se na webu již věnoval a poskytl náhledy do různých podzemních dutin a prostor jak na nádvoří, tak pod křídly objektu. Uváděl jsem jej spíše jako Kartouzský klášter, v souvislosti s původním účelem.

Každý, kdo projížděl mezi Královopolskou strojírnou a Mojmírovým náměstím, byl dlouhá léta zvyklý hledět na vysokou nepěknou cihlovou stěnu zámku – kláštera, a tak bylo pro mnohé překvapením, když v říjnu 2006 viděli ze silnice místo na zeď až do dvora objektu.

Jaké jsou tu další plány, nevíme. Probíhá tu však počátkem podzimu 2006 i archeologický průzkum a jsou opět obnaženy a odkryty klenby některých sklepů a stokových chodeb, ale opět bez objevu bájné široké chodby určené koňským spřežením směrem na Špilberk a na Rajhradský klášter…


foto
Odbouráno jižní křídlo

foto
Odkryly se stoky

foto

foto
Odkryly se i zazděné sklepy

foto

foto

foto
Sklepů bylo i pod jižním křídlem více.

Pokud máte zajímavější záběry, rád je sem přidám i s Vaším jménem...


Kontaktujte nás, pokud jste si povšimli klenutých otvorů podobně odhalených při nějaké stavbě, budování základů, nebo starých sklepů, než budou zničeny. Hraje tu roli každá hodina, likvidátoři bývají záměrně rychlí. Děkujeme.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)