2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brno - kryt v lese nad sídlištěm LesnáText a foto: Kamil Pokorný, srpen 2006
Vzpoměl jsem si na kryt, který mi ukázal táta jako malému v lese nad naším sídlištěm a šel jej najít...


Když jsem byl hodně malý, chodili jsme často na odpolední vycházku s našima do lesa nad sídliště. Jednou jsem šel jen s tátou a protože věděl jak rád chodím s dědečkem víkend co víkend procházet štoly pod Stránskou skálou se svíčkama a baterkama, ukázal mi kryt, hloubený v pískovci v lesním svahu.

Kryt není rozsáhlý, nicméně jeho několik chodeb se větví a vedou do vykopaných místnůstek a vrací se a končí opět u vstupu, tedy u nízkého otvoru ke vstupu, který není na průlez, ale to byl možná už původní záměr, takový větrací otvor.

Jen co jsem objevil vchod, vyndal čelovku a foťák, už jsem se v podřepu opatrně soukal otvorem dovnitř, abych nebyl od písku. Vyrušil jsem meditující žabičku, která se chladila a lebedila si u písečné stěny (před vchodem a v lese bylo horko). Když jsem se začal ohánět foťákem a pořizoval první záběry, raději odskákala pryč hned poté, co se nechala vyfotit.

Vnikal jsem úzkou norou do útrob svahu, profil z venku polozasypaný, se zvětšoval, prostora se zalomila vlevo a pokračovala obdelníkovým chodbovým profilem do místnůstky, z níž vybočovala další chodba obloukem do další místnůstky, z té pak byl vidět průduch do vstupní prostory krytu, ale na průlez moc úzký, snadnější bylo a s chutí pohybovat se déle v tomto prostoru jsem si to zase celé prošel zpět.

Umístění krytu sdělovat nebudeme, kdo může využít virguli a podobně, vstup si najde. Výměnou za jiný zajímavý tip však do něj rádi zavedeme.


Několik záběrů bez násvitů:

foto

foto

foto

foto

foto

foto


Kontaktujte nás, pokud vlastníte dobové fotografie, nějaké plánky, dokumentace a nebo alespoň nějaké vzpomínky o krytech, nejen "protileteckých", na oplátku provedeme jinými. Děkujeme.

Hledáme nadšence, který by si vzal na starost, měl chuť a čas vytvořit a doplňovat celou sekci "kryty", jež plánuji na tomto webu vytvořit. Zpracovávat ucelenou databázi, digitalizaci podkladů a fotodokumentaci pro interní využití a částečnou prezentaci. Další činností by mohlo být organizování občasných návštěv různých přístupných krytů pro zájemce z veřejnosti - za dobrovolný příspěvek na čas a náklady s tím spojené.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)