2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brno - klenba ve výkopu na Orlí uliciFoto: Michal Doležel, srpen 2006
Michalovi patří velký dík za stálý monitoring centra našeho města, za pečlivé hlídání každého výkopu a zejména za ochotu, podělit se o zajímavé a krásné dokumentační záběry s ostatními a neplnit jimi jen svůj počítač, jak si mnozí jiní podzemní "nadšenci" zvykli.


Tato stránka patří srpnovému výkopu (2006) na brněnské Orlí ulici. Čím nás ještě Orlí ulice překvapí? Tentokrát je to stará zděná klenutá stoka.

Orlí ulice je velice na podzemní prostory bohatá, protože, jak jsem již na jiných stránkách popsal vícekrát, tvořila významnou obchodní komunikační cestu směrem k východní bráně ven z Brna, obehnaného hradbami. Z těchto důvodů se zde zřizovaly jak hotely, tak i vyhlášená pohostinství s neodmyslitelnými kvalitními sklepy.

,

Pod rušnou ulicí bylo nevyhnutelné i "technické" podzemí, kam lze zařadit i tehdejší zděné odpadní stoky, pod jejímž klenutím odtékaly splašky a jiný odpad včetně dešťové vody. Protože odpadní jímky a štoly a stoky tvoří vedle zasypaných studní mnohdy zajímavá naleziště fragmentů archeologického významu, není jejich objevení zanedbatelná záležitost.

Prozatím několik záběrů od Michala Doležela:


foto

fotofoto

foto

fotofoto


Kontaktujte nás, pokud si povšimnete i v mimobrněnských lokalitách zajímavého otvoru, dutiny, klenby ve výkopech, abychom to včas alespoň nafotili, nebo se o to pokuste sami, protože v několika dalších hodinách objev bude asi nenápadně zasypán, aby nenarušil časový harmonogram výkopových prací... Děkujeme.

Hledáme nadšence, který by si vzal na starost, měl chuť a čas vytvořit a doplňovat celou sekci "kryty", jež plánuji na tomto webu vytvořit. Zpracovávat ucelenou databázi, digitalizaci podkladů a fotodokumentaci pro interní využití a částečnou prezentaci. Máme další a další tipy a nálezy a nestíháme to zpracovat.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)