2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Špilberk - chodby pod jihovýchodním bastionem

V místech kde stál původně u hradu Špilberk jihovýchodní bastion, než jej dal Napoleon strhnout, jsem v zimě roku 2002 tehdy procházel po chodníku a letmo proměřoval virgulí přítomnost podzemních chodeb v blízkosti opevnění hradu.

Opět se mi potvrdila její funkčnost. Potvrdila se mi přibližně, protože jsem tehdy měřil a procházel větší část kopce Špilberk, a vzhledem k četnosti reakcí virgule na podzemní dutiny a prostory jsem tomuto místu již nevěnoval podrobnější pozornost. Přibližně však, pokud si mohu vzpomenout, jsem z reakcí virgule vnímal chodby v hloubce a místech, kde se později popůl roce skutečně našly! Nalezené rozmístění fragmentů chodeb odpovídá reakcím mé virgule.

V polovině srpna roku 2002 byly při odkrývání základů jihozápadního původního bastionu hradu Špilberk objeveny pracovníky firmy Tocháček zděné klenuté chodby!

Nachází se asi 4 m pod úrovní okolního současného terénu. Tři fragmenty původních chodeb směřují jižně a západně pod původní mohutné základy opevnění jihozápadního hradního bastionu, který nechal Napoleon zbořit. Čtvrtý delší fragment se několikrát do oblouku lomí a má nyní délku přibližně 15 m. Výška chodeb je přibližně 2 m. Lze předpokládat, že měly vojenský a dle typického lomení i obranný význam, případně zásobovací. Další průzkum a upřesňující informace se budu snažit doplnit.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)