2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brno - průzkumné sondy - podzim 2005

S přicházejícím podzimem (2005) se jako houby po dešti začaly objevovat mřížové domečky se střížkami v oblasti ulic Veselá a Panenská. V povědomí brňanů již nesou označení "Průzkum podzemí" a je jasné, že tu je před deštěm a jinými živly krytý výkop - šachta s cílem archeologického a podzemního průzkumu, který financuje Magistrát města Brna.

Dříve byly sondy relativně přístupné, byly ohrazeny přidrátovanými vlnitými plechy bez stříšky a také z nich věčně mizelo nářadí a materiál. Naopak bylo možné a velmi potěšující, zpestřit si večerní "procházku Brnem" návštěvami krásných objevených sklepů, i mnohonásobnými, a naší ctí, netknuté prostory zase opustit a vstup zadrátovat. Dnešní mřížové kostky se střechou jsou o mnoho vzhlednější ale nedobytné, naštěstí nás několik nadšenců, nemívá problém se světly a dalším vybavením se dohodnout s dělníky a do sondy sestoupit legálně, nebo nahlédnout k dokumentačním účelům.

Nyní konkrétně: Sonda na Veselé ulici se snažila odkrýt archeologické pozůstatky. Sonda umístěná těsně u budovy známé jako dřívější brněnský "Tuzex" hledala zbytky pravděpodobných sklepů, a našla. Jsou však poměrně novodobé. Dvě spojené zaklenuté místnůstky, z níž pod klenbou ještě pokračuje zasypaný prostor a v okamžiku této dokumentace nebylo ještě zřejmé, zda prostor vyústí v další místnost. Ještě o něco výše ložená sonda za průchodem objektu, tedy na silnici sousedící ulice Panenské, byla zatím mělká a žádné tajemství nevydala. Pokud zde bude objeveno něco významějšího, informace doplním.


Orientační záběry:

foto
Archeologická sonda na Veselé ulici

foto
Sonda u objektu "Tuzex" našla sklep

foto
Pohled do šachty sondy, opatřené výdřevou

foto
Pohled do objevené polozasypané dvojmístnosti s narušenou podepřenou klenbou

foto
Možná původní pokračování je jednoznačně zavaleno několik desetiletí

foto
Průhled dvěma místnostmi, vzadu za zdí ještě zasypané nadějné pokračování.

foto
Domeček této sondy, pod stříškou je kolejnice s "kočkou" tedy navíjecím strojem, kterým se vytahují nádoby s vytěženou zeminou ven

foto
Sonda na Panenské ulici

foto
Šachta je zatím ještě mělká a bez nálezu, překontrolujeme příště :)


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)