2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Klášter u Nové bystřice

Ve vesnici Klášter skutečně existoval velký klášter, ale bolševická zlovůle jej zcela zničila, tak jako spoustu jiných věcí. Zůstal zachován jen obrovský kostel, který jen zázrakem unikl ničení a devastaci těchto zlotřilců. Co prý bylo důvodem ke zboření kláštera? Aby tento objekt nesloužil jako úkryt zahraničním špionážním jednotkám!

Muselo tu bývat rozsáhlé podzemí. Část jej zbyla pod kostelem a tak jsme se do této vesnice s Karlem Pokorným a Jardou Hroudou vypravili. Karel tu již byl dvakrát, ale rád se do těchto prostor podíval znova. Já jsem fotil a Jarda se snažil zakreslit orientační mapu tohoto podzemí.

Po vstupu bočními dveřmi do kostela vidíme, že v podlaze přímo proti nám zeje odkryté ústí podzemních prostor. Samozřejmě neváháme, nasazujeme přilby, rozsvěcíme naše světla a začínáme se soukat pod kamennou desku dolů. Nejprve slezeme po spoustě schodů, kde stojíme v prostorné klenuté chodbě. Je postavena celá z lomových kamenů. Přímo proti nám je vstup do pohřebních komor, táhnoucích se pod celou jednou stranou kostela. Vlevo je vstup do nějaké chodby, která je částečně zazděna a směřuje stále rovně, asi 15 metrů a tam končí, neboť se na ni napojuje malá odpadová štola, která je již neprůlezná. Těsně za otvorem do této chodby je odbočka vlevo, která se dále větví. Pravá chodba končí velkou klenutou místností, levá schodištěm a betonovým poklopem, který uzavírá další vstup do kostela. Dáme-li se od hlavních vstupních schodů vpravo, ocitneme s v páteřní chodbě kostela. Z ní jsou odbočky jak vlevo, tak vpravo do pohřebních komor. Úplně na konci této chodby se nachází malé schodiště sestupující strmě dolů a tam… zase chodba, vedoucí pryč z kostela. Její dno je zatopeno vodou.

Jarda to na svých stránkách okomentoval: "Nedá se nic dělat, je to silnější než já a tak odhazuji kalhoty a jen ve spodním prádle se nořím po stehna do vody a začínám se brodit vpřed. Voda má asi tak 5-6°C a já začínám mít pocit, že na cestu zpět mi nezbudou síly, nebo spíše, že zatuhnu tak, že se nebudu moci pohybovat. Vůle a síla po poznání je však silnější a tak asi po 100 metrech docházím na konec chodby. Jedná se o zazdění a ponechání jen malého odtokového otvoru do blízkého rybníka."

Tuto chodbu jsem snadno virgulí detekoval i na povrchu za kostelem, jak směřuje až k rybníku.

Je vynikající, že se alespoň toto podzemí zachovalo a sanovalo. A že je do něj možný přístup díky ochotné paní, bydlící naproti v domečku. Ta sem často vodí i objednané skupiny dětí se svíčkami. Nejen pro děti je úžasný zážitek, takové podzemí navštívit. Má totiž své kouzlo, po nasvícení halogeny se na klenbách a kamenných stěnách třpytí orosený povrch a kapky tvoří svítivé perličky. Méně příjemné pocity jsou v komoře s rozpadenou rakví (bez ostatků).

Mírně jsem ještě "obtancoval" okolí s virgulí, ale nic významného jsem zde nedetekoval. Spíše to, že bylo podzemí zasypáno sutinami.

Existují pamětníci, kteří o Klášteře vědí víc? Budeme vděční za jakékoli informace.

foto
Vstupní chodba se schodištěm do rozsáhlého podzemí

foto
Světélkování i ve zdejším podzemí?

foto
Páteřní chodba k vodní štole

foto

foto
Větrací šachta

foto
Stěny krásně stříbrně světélkovaly

foto
Karel ve vodní štole

foto
Jarda se vrací od konce vodní štoly

foto
Pohled z vodní štoly do páteřní chodby

foto
Vstup do vodní štoly

foto
Další výstup schody z boční chodby

foto
Pohled boční chodbou zpět do páteřní chodby

foto
Průhled klenutými průchody spojující místnosti

foto
Hlavní schodiště po němž jsme sestoupili

foto
Průhled přes páteřní chodbu do pohřebních komor

foto
Zbytky v pohřební komoře a v křížové klenbě opět uzavřený otvor nahoru

foto
Rakve tu ztrouchnivěly...

foto
Povrch stěn se všude krásně třpytí

foto
Nadšeně stále procházíme propojenými sály

foto
Kamenná deska uzavírá vstup do podzemí

foto
Dlouhá páteřní chodba

foto
Zde na místě trávníku stál původní klášter

foto
Karel tu při ohledu na místo bez hodnotného kláštera chytá záchvat a kleje a kleje

foto
Poté nasává energii mohutného stromu

foto
Strom má sice levotočivě kroucený kmen podle silných spirálových energií, což však při chvilkovém dobíjení neuškodí

foto
V místech pod a před křížkem detekuji chodbu, což odpovídá poloze vodní štoly vedoucí z podzemního komplexu. Církev kříž umístila poměrně dosti přesně.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)