2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:
Kryt UŽ6 – TRHS na vrcholu Krkavce u Plzně

Text: Jakub Račanský a foto: Michal Fiala pro společnost Agartha - děkujemeTento kryt se nachází na vrcholku kopce Krkavec. Pokud je člověk milovníkem krásné přírody a zároveň vášnivý hledač zajímavých míst, zde si přijde na své. Na vrcholu byla roku 1901 otevřena rozhledna, kterou roku 1925 doplnila turistická chata. V době druhé světové války byla obsazena německou armádou a poté v 60.letech se dokonce stala nepřístupnou veřejnosti, sídlili zde spojaři. Byl zde vystaven protiletecký kryt, který poté přestavěli na protiatomový UŽ6.


foto

Naše skupinka se s drobnými problémy a blouděním v lese konečně dostala vysílená a celá promáčená, až na vrchol. Všichni se nedočkavě poohlížíme po okolí a hledáme možné místo kde by se vstup do krytu mohl nacházet. Nikdo z nás však netušil, že to bude tak náročné. Začali jsme systematicky prohledávat okolí, hledání nám znepříjemňovalo počasí. Místo vchodu do krytu jsme našli jednu vodní nádrž a dvě hluboké studny.

Když jsme už naše hledání pomalu vzdávali, napadlo nás se podívat na místo které jsme pokaždé míjeli. Jednalo se o žlabinu, která vypadalo jako odtok pro dešťovou vodu, byly zde betonové pláty, které víc než uzavřený vchod do krytu připomínaly vyztužení odtoku.

Po bližším prozkoumání zjišťujeme, že pod betony se nachází prostor. Odstranění plátů nebyl problém. Pro lepší cestu zpět na povrch jsme si u blízkého stromu navázali lano. Hned co jsme všichni slezli dolů, jsme si nasadili čelovky. Hned první věc, která nám padla do očí, byl červený nápis „VOJENSKÝ OBJEKT VSTUP ZAKÁZÁN NEBEZPEČÍ OHROŽENÍ ŽIVOTA“, myslím si, že tento nápis nás spíše nabudil k cestě dál. Před námi stály pancéřové dveře, které vedly do chodbičky, ve které odbočovala cesta doleva, a následovaly další pancéřové dveře – naše napětí rostlo :))

Bohužel nás čekalo jisté zklamání. Dostali jsme se do místnosti o které jsme usoudili, že by mohla být dekontaminační komora. Jediné co se zde nacházelo byla trubka, nejspíše přívod vzduchu. Na konci celé té místnosti byl další průchod, ke vší smůle zabetonovaný. Železobeton byl již z části odebrán nějakým zvědavcem, nejspíše ho ale odradila další vrstva cihel. Udělali jsme zde pár fotek a vyšli jsme zpět na povrch, vchod jsme zas uzavřeli a zasypali listím tak, jak byl při našem objevení.Několik záběrů:

foto

fotofoto

fotofoto

fotofoto

foto
Prostředí ke světelným experimentům přímo vybízí...

foto

fotoDěkujeme dopisovateli a jeho skupině a těšíme se na další reportáže.


 • >> Další nafocené a navštívené kryty na těchto stránkách


 • Pokud víte o starých úkrytech, rád bych si je alespoň nafotil do sbírky.
  Volejte mi nebo napište: 608 400 550
  ZPĚT o stránku

  Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
  Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
  Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
  Badatelská společnost Agartha

  webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
  © 2002 - 2022

  Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)