2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Landštejn - kolik podzemí hrad skrývá?

Kamil Pokorný

Hrad Landštejn se nachází u Jindřichova Hradce, 10 km od Nové Bystřice.

Zajímavý je nejen pověstmi, ale i skutečným podzemím. V pověstech je psáno:

"Za větrných nocí bývá na hradě slyšet hrůzostrašné kvílení ducha pana Viléma z Landštejna, jenž pro svou krutou povahu nenalezl v hrobě pokoj. Na cestě pod hradem se také někdy zjevuje přízrak Bílé paní s vlajícím závojem. Je to prý duch hradní paní Markéty, naříkající nad svým údělem."

Landštejn je opředen také doměnkami o četných podzemních chodbách. Hrad má dvoje sklepní prostory. Do obou je přístup z nádvoří. To na straně severní má dvě patra, z nichž to nižší je částečně zařícené a nachází se v něm stará a do značné výše zasypaná studna.

Vstup do druhého podzemí, zalitého částečně betonem je z přízemní místnosti napravo od paláce. Parta nadšenců se pokusila před několika roky porézní beton z prostorů odstranit, ale podařilo se to pouze z malé síňky nalevo od schodiště, která je vytesána ve skále. Napravo od schodů je nový nosný sloup a za ním částečně zazděná a zalitá prostora, kde by přicházel v úvahu případný vstup do dalších sklepení a pověstných chodeb. Zatím to však zůstane záhadou. Možná by k tomu měli co říci ti, kdo v nedávném režimu prostory zalévali a nebo k tomu dali rozkaz.

Tyto sklepy jsme navštívili s Karlem Pokorným a Jardou Hroudou (SKK) a v roce 2005 v objektu ještě nafotil Honza Urbánek další zajímavou štolku - chodbu a znovu tesaný sklep u cesty vedoucí k objektu, potěšte se několika jeho záběry:


foto

foto

foto

foto

fotofoto

foto

foto

foto

foto


Hledáme kromě zajímavého podzemí také nadšence pro záhady, abychom se věnovali serióznímu průzkumu těchto věcí a pomohli rozřešit mnohé báje a pověsti vzniklé z ústního podání. Na našich stránkách najdete zatím těchto pověstí a záhad minimum, protože ne každý má pro druhou stranu mince a opak hmatatelné reality pochopení.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)