2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Pískovcové sklepy v Mimoni

Text a foto: Michal Kořán, 2005, převzato se svolením autora z webu SKK.

Při jedné zimní cestě do Ralska jsme se zastavili v Mimoňi. Ve městě je mnoho do pískovce vytesaných sklepů a skalních obydlí. Nejznámější se nachází u hlavní silnice v centru pod kostelem.

Méně se ale ví, že v pískovcovém masivu pod zámkem, se nacházejí rozsáhlé historické pivovarské sklepy. Podle vyprávění mnoha místních usedlíků býval jediný a za tu dobu již legendární vstup do dlouhou dobu uzavřených a opuštěných sklepů skrze popelnici zastrčenou do větracího komínu vedoucího z podzemí. Tudy dříve odvážlivci slaňovali do ručně tesaných sálů.

Nám se díky šťastné náhodě podařilo dostat do pivovarských sklepů v okamžiku, kdy léta zazděné vstupy byly čerstvě otevřeny a prostor se upravoval pro nové využití.

Jelikož jsme měli na nafocení jen pár minut, nafotil jsem alespoň několik fotografií bleskem z ruky. Omluvte proto horší kvalitu fotografií, ale tyto krásné prostory rozhodně stojí za prohlédnutí.

Přestože v sálech bylo již instalováno nové stropní osvětlení, ke komerčnímu využití nedošlo a záhy byly prostory opět uzavřeny. Doufejme, že ne na dlouhou dobu.


foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

fotofoto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)