2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:
Bývalý letištní sklad paliva Borská pole – Plzeň

Text a foto: "Sub Secreto Plzeň" poskytl společnosti Agartha ke zveřejněníTato výprava vůbec neměla v úmyslu se dostat do skladu paliva, nebo alespoň ne dnes. Cílem byly tři body, podle našich informací velitelský kryt a pak podle času, nějaké budovy skrývající se v blízkém lese. Vše bylo ovlivněno časem, kterého jsme moc neměli. Kryt se nacházel na točně autobusů a trolejbusů na Borských polích v Plzni.

foto
Na první pohled jde jasně o kryty - bunkry, ne však v tomto případě!

Cesta mezi džunglí skladů není nijak zajímavá, ale táhlo nás nadšení najít kryt, o kterém jsme jen zaslechli, a který měl být údajně velitelský. Ale nikdo z nás ani netušil jak vypadá. Jak jsme se blížili k točně, všimli jsme si, že před námi se začíná rýsovat takový větší, zarostlý kopeček. Přemýšleli jsme, zda to může být ono, ale přišlo nám to až moc velké. Avšak při bližším příchodu jsme viděli zaoblené stěny krytu, které se nedají s ničím jiným zaměnit. Napětí v nás začalo vzrůstat a s tím i nadšení a odhodlání.

Začalo velké hledání vstupu, ale čekalo nás jedno zklamání za druhým. Každý vchod byl zazděn, jen jediný vypadal, že by otvorem byl možný vstup. Samozřejmě, že když už jsme kryt našli, chtěli jsme také vědět co v něm je. Hned při přiblížení hlavou k otvoru se na nás vyvalil závan vlhka a cítili jsme nějaké barvy, ale nedokázali jsme určit co přesně cítíme. V ten moment jsme také začali uvažovat nad možným nebezpečím, které by mohlo nastat při nadýchání tím zápachem. Ale usoudili jsme, že risk je zisk a postupně jsme vcházeli dovnitř.

Zaujaly nás černé stěny, bohužel jsme si nijak nedokázali vytvořit spojitost s tím, proč jsou takové. Dokud jsme se neobjevili v hlavní místnosti. Všichni jsme se zastavili a jen mlčky hleděli. Nikdo z nás totiž nečekal, že údajný velitelský kryt není kryt vysoce postavených pánů, ale kryt skladiště paliva. Ve třech rozích trčely vršky do země zapuštěných nádrží s obsahem jedné 50 000 litrů paliva. Naše informace o tomto palivovém skladu byla, že zde jsou čtyři nádrže, avšak během chvíle jsme zjistili, že úkryt čtvrté se nachází pod našima nohama. Podle dostupných informací měla kapacitu 25 000 litrů paliva. Skladován zde měl být letecký petrolej, který byl samozřejmě cítit všude. Bylo zde možné spatřit zbytky čerpadel a dokonce i světlo (samozřejmě, jak v takových prostorách bývá, bylo nefunkční). Veškerou elektroinstalaci odnesl čas, nebo spíše žár požáru, který zde kdysi vypukl. Tím se nám i objasnila záhada černých stěn. I přes to je zajímavé, jak kryt vypadá zachovale. Rozhodně se jedná o další krásné místo, o kterém většina lidí ani neví, že existuje.Několik záběrů:

foto

foto

foto
Děkujeme skupině "Sub Secreto Plzeň" za tuto reportáž a těšíme se na další.

 • Další nafocené a navštívené kryty

 • Pokud víte o starých úkrytech, rád bych si alespoň nafotil do sbírky.
  Volejte mi nebo napište: 608 400 550
  ZPĚT o stránku

  Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
  Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
  Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
  Badatelská společnost Agartha

  webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
  © 2002 - 2022

  Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)