2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Hrubý Rohozec - zámek s četným podzemím

Státní zámek Hrubý Rohozec, původně gotický hrad, je obklopen parkem, po původních příkopech a opevnění zde není ani památky, vše bylo srovnáno a vyrovnáno se zemí.

Tento objekt nás velice překvapil četností podzemí. Jen na nádvoří jsou vchody do podzemí tři. Další je mimo areál a ještě o dalším odborníci zatím spekulují, a virgule jej potvrzuje. Do těchto prostor však nyní neexistuje vstup. Byl zazděn a nelze rozeznat, kde. Naopak nás překvapil zazděný klenutý pískovcový portál v jedné z podzemních kamenem zaklenutých chodeb, tedy spíše skutečnost, potvrzena místními v objektu, že za zazdívku ještě nikdo neprovedl průzkumnou sondu.

Sklepení jsou zde vyčištěna, suchá, členitá a vícepatrová. Nejníže ložená a již ve skalním masivu je tesaná tzv. lednice, tehdejší místo, kam se ukládal led a ten udržoval ve sklepech potřebnou nízkou teplotu. Nespatřili jsme tu však žádný trativod, nejspíše roztátou vodu vynášeli po schodech sklepením vzhůru.

Zajímavá je také tzv. hladomorna, do níž lze pouze nahlédnout zhora skrze mříž v dláždění průchodu současné brány zámku. Lze spatřit i odbočku a naproti mříž s prostorem za ní, ale přístup tam nyní je pouze zhora po odklopení mříže pomocí lan a lezecké techniky. Ani o těchto prostorách není nikde žádná zmínka, v odborných knihách, ani v historii.

Pokud se nachází špetka pravdy na tom, že hrabě Walderode zde nechal na konci druhé světové války "cosi" zazdít, příležitostí měl ve zdejším rozsáhlém podzemí opravdu dost!

Více informací vás snad potěší v připravovaném velmi rozšířeném vydání knihy Karla Pokorného "Hrad a chodba tajná", který tu byl samozřejmě v podzemí s námi.

Pokud vás tato tématika zaujala, víte, nebo si ještě vzpomínáte na nějaké podzemní prostory, chodby a sklepy kdekoliv, rádi vám nabídneme pomoc při průzkumu, nebo hledání a detekci předpokládaných prostor a chodeb, patogenních a jiných zo´n a anomálií a také pozitivní, harmonizující a léčivá místa.

foto
Hrubý Rohozec, státní zámek

foto
Procházíme první ze sklepů a jdeme dlouhou chodbou

foto
Na jejím počátku je velice zvláštní zazděné místo, podle dostupných informací i místního údržbáře a dalších, nikdo se ještě nepokusil udělat sondu skrze zazděný portál. Proč asi?

foto
Nemaje s sebou vrtačku, ani povolení, prohlížíme další části podzemních kamenných mohutných sklepů

foto
V zadním sále si všímáme portálu a zaklenutého chodiště do tzv. lednice, tesané přímo v kameni.

foto
Vedlejší schodiště z nádvoří vede do dalšího sklepa, a vlastné k zajímavému místu, protože podle historie tato klenba vpravo tvořila původně vchod do zámku, což je podivné.

foto
A z tohoto sklepa pokračuje další schodiště ještě níže do hlubokého podzemí

foto
Jakoby ještě nebylo všech sklepů pod objektem dost, objevujeme čtveratý poklop, zvedneme jej a je tu za křovím další vstup do podzemí zámku, vcházíme do dlouhé a prostorné chodby pod téměř celým jedním křídlem zámku. Karel Pokorný samozřejmě s námi.

Novější stránka s instalovanými strašidly ve sklepeních: zde.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)