2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Podzemí tvrze v Bravanticích

Byli jsme požádáni o předběžný průzkum podzemí tříposchoďové staré vodní tvrze v Bravanticích na severní Moravě. Současnému majiteli a lidem, kteří se o další osudy této tvrze začínají starat, se jednalo o zjištění technického stavu a rozsahu prostor sklepů. Možná by jste si řekli - tak proč ty sklepy neprojdou.

Není to vůbec jednoduchá záležitost. Na sklepy tu navazuje široká klenutá chodba, původně související s vodním systémem tvrze, nyní z podstatné výšky celá vyplněna černým měkkým bahnem, na něž není možno vkročit, aniž by do bahna člověk celý nezajel. My jsme si na okraj položili dlouhé prkno, aby se váha rozložila a mohl jsem alespon pro začátek pořídit několik záběrů. Na konec chodby jsme však ani téměř nedosvítili a nevíme, zda tam vzadu není odbočka a pokračování do dalšího podzemního systému. Lze předpokládat, že ano, protože v jednom místě jsme si při obcházení tvrze kolem vodních příkopů všimli zamřížovaného otvoru a průduchu ve zdi někam dolů.

Pocity tu byly u chodby smíšené, citlivější z nás se tu vůbec necítili dobře, zkrátka tu "něco vyselo ve vzduchu", něco se tu muselo odehrát nebo stát nepříjemného a člověku by se při těchto myšlenkách ani nechtělo být při vyklízení a odčerpávání bahna z chodby. Lze si snadno domyslet, na co je taková odlehlá chodba osamoceného objektu s hlubokým bahnem pro někoho dobrá (kromě dokonalého ukrytí věcí nebo dokumentů).

Ze sklepení byl přístupný i zdevastovaný zbytek objektu a jen při pohledu do místností je jasné, že z tvrze se stal zámeček, ale potom bohužel JZD komplex kanceláří a zasedacích komunistických místností a hesla za lepší budoucnost tu zůstala téměř na každém kroku, na nádvoří, po chodbách, v místnostech, divím se, že ne i ve sklepech... Byl to velmi smutný pohled, čím tento zchátralý rozsáhlý objekt musel projít.

Kromě bahnité podzemní chodby je tu divných a nejasných věcí mnohem více, pomocí virgule si potvrzujeme mnohé doměnky a je nám jasné, že by se tu vyplatilo strávit průzkumem několik dní. Například zazděné schodiště z přízemní kuchyňské spížky, kde je naprosto nelogicky silná klenba a evidentně dozděná příčka s pochybnými rovnými policemi. Za příčkou detekujeme schodiště dolů, což je přesně pod současným zámeckým schodištěm dřevěným. Zkrátka původně shcodiště pokračovalo někam níž, kam dnes není přístup.

O naší návštěvě Bravantic, a shledaném stavu věci, jsme informovali kompetentní a počkáme na jejich schválení ke konkrétnímu průzkumu, který bude velice zajímavý. Nebudu zatím proto popisovat další alternativy a drobné skutečnosti nebo místa, snad bych se jen zmínil o něčem, co nás potkalo při odchodu, protože to rozhodně patří mezi paranormální jevy a úkazy, jimiž se rovněž zabýváme.

O věcech, o kterých když se mluví, nebo na ně člověk pomyslí, a mrazí mu nepříjemně v zádech a má husí kůži, jsem se na těchto stránkách zatím zdráhal psát, protože v běžných a odborných očích dnešní laické i vědecké veřejnosti to na naší důveryhodnosti nepřidá. Podobných jevů však stále přibývá a pro nás jsou natolik tajemné a zajímavé, že se jimi rovněž chceme nemálo zabývat, a přinejmenším je alespoň zaznamenávat a dokumentovat a porovnávat úkazy a zjevení pohotově se změnou teplot a dalšími údaji o magnetických a jiných polích v místě a čase úkazu.

Co se nám přihodilo? Při odchodu od tvrze nás "cosi provázelo" a jeden z nás, který je citlivý "na duchy" již od mala a běžně je vidí, tu měl možnost spatřit rychle a neslyšně jdoucí hubenou temnou postavu ve starých šatech a po podobných zkušenostech mu bylo jasné, že jde o určitou kategorii zjevení nebo částečné chvilkové materializace a významově by snad šel tento úkaz zařadit mezi bludné, zdržující se, hlídající a neodpoutané duše.

Uvítáme přátele s podobnými zkušenostmi a viděními, a také názory senzibilních jedinců, schopných se na naši zkušenost dálkově napojit a virgulí, a podobně, dodatečně vyhodnotit tento jev i po významové stránce.

Chyběla nám tu naše spolupracovnice Alena Horká z Brna - Šlapanic, která má na focení podobných nevysvětlitelných úkazů veliké štěstí a nejspíše by zde něco zachytila.

foto
Objekt u původní tvrze

foto
Našli jsme tu zasypaný vstup do podzemí

foto
Procházíme bránou tvrze v Bravanticích

foto
Na dvoře, i po objektu shledáváme četná komunistická hesla

foto
Pod schodištěm je i sestup do sklepení tvrze

foto
V této části tvrze začíná hluboké bláto

foto
A navazuje široká a dlouhá chodba, do níž však nelze kvůli bahnu vstoupit, člověk by se v tom utopil. Stojím na dlouhém prkně aby se váha rozložila a rychle natahuji foťák za roh klenby, abych tu udělal záběr. Na konec chodby nelze doblýsknout

foto
Naše odvážné průzkumnice vylezly z tohoto podivného sklepení a převlékají se, což jsem zjistil pozdě.

foto
I Radeček našel cestu ven a leze z díry...

foto
Z boku objektu nalézáme toto okno, odkud táhne a dle polohy nesouvisí se sklepením, jež je přístupné.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)