2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Ketkovice - tajemno kolem původního hradu

Jeden letní den (2005) jsme se rozhodli opět navštívit Ketkovák. Počasí nám celkem přálo, i když se potom valila těžká mračna a raději jsme z místa uprchli. Čekat na samotném vrcholu nad údolím, až sem udeří blesk, jsme nehodlali.

Předtím ale bylo dost času, abychom tu mohli vnímat energie a ti, kteří se na ně tak ještě nenapojí, slídili po každé skulině mezi kameny nebo kořeny stromu. Jedno místo skoro potvrzovalo, že tu musela být kamenná klenba a snad vstup a nebo sklepní místnost. Potvrzovaly to i virgule. V kamenitém podloží jsme nemohli použít náš sondážní ruční vrták a tak jsme odebírali kamení ručně, ale do necelého metru hloubky nic. Prozatím jsme to i z dalších důvodů odložili, možná klenba klesala níže a nevedla přímo pod povrchem, k čemuž bych se přikláněl spíše.

Bylo by zajímavé, kdyby na samotné místo postupně přišli mnozí senzibilové a další třeba z pohodlí domova se napojili alespoň dálkově na tato místa i pomocí fotografií níže, a třeba pomocí chanellingu zjistili zajímavé informace, o podzemí, zdejších energiích a bytostech. Přibližné představy máme, stálo by za to, zdejší místo zbavit všech zátěží a energeticky odlehčit a vyčistit, protože čisté bohužel zdaleka není. Přátelé, kteří cítí, že by se jich to mohlo týkat, kéž to přijmou jako výzvu a pojďme tomuto místu pomoci, zaslouží si důstojný klid.

Krátce o historii hradu:

Levnov - Ketkovský hrad

Ketkovský hrad Levnov, situovaný na skalnatých srázech téměř 120 metrů na řekou, byl poměrně rozsáhlý. Až do roku 1970 nebylo téměř nic známo o vzniku, historii a zkáze tohoto kdysi mohutného hradu. Naproti tomu už přes sto let bylo pro moravské historiky záhadou, kde stával mohutný hrad Levnov, o němž se zachovalo poměrně mnoho zpráv, ale jehož lokalizace upadla v zapomenutí.

Byl vystavěn na samém počátku vlády Karla IV. Lévou z Levnova, který se po něm psal r.1358. V 15.století přešel hrad do majetku pánů z Lipé na Moravském Krumlově. Někdy po bitvě u Lipan, dříve než byl v zemi obnoven právní řád, hrad násilně obsadil Burghart Kienberger s tlupou německých žoldnéřů, kterým Albrecht Rakouský nevyplatil smluvený žold. Kořistili a loupili na vydrancované Moravě, brali ve vesnicích dobytek, obilí a přepadávali kupecké vozy. Zda byl hrad dobit moravskými stavovskými vojsky není doloženo, asi po výkupném žoldnéři odešli. Hrad byl vykoupen od Pertolda z Lipého městy Brnem, Znojmem, Ivančicemi, Třebíčí a Jihlavou. V listopadu 1442 byl zbořen za pomoci poddaných z okolních vesnic, kteří si mohli odvést stavební materiál. V té době již platilo znojemské usnesení moravských stavů z roku 1440 o zbourání loupeživých hradů. Roku 1468 se stává majitelem zřícenin Jindřich V. z Lipého na Moravském Krumlově a roku 1622 po konfiskacích Gundakar z Lichtenštejna. Mylně se uvádělo, že hrad dal postavit klášter třebíčský. Vycházelo se z toho, že Ketkovice již v roce 1101 patřily k zakládajícím osadám kláštera.

Jiří Lysák: Pooslaví a Pojihlaví, přidal Martin KLIMÁNEK

Více informací o historii hradu se dozvíte na stránkách serveru Hrady.cz (info@hrady.cz)

Neméně zajímavý je mlýn v údolí pod Ketkovákem, je tu mnoho pověstí o podivných jevech a také o chodbách, jedna je tu viditelně i zasypaná...

Doplním, jakmile bude co.

Alespoň několik záběrů:

foto
Příjezd blízko hradu, poberem senzibilní nářadíčko a hurá na hrad

foto
Vystoupali jsme na trosky hradu a vnímáme tu zvláštní napětí a energie, tak jako i před delším časem, kdy se tu podivně plašili psi a byli značně neklidní.

foto
Je tu nádherný výhled do hlubokého údolí, pohled tu kazí snad jen elektrárenské věže v dáli

foto
Rozhlížíme se pod hradem a ejhle, že by náznak klenby a dutiny?

foto
Trávíme tu více času abychom navnímali případné další informace, ale je to hodně otázka naladění a to rozhodně nemáme shodné

foto
I přes nádech tajemna, které se tu dá ve vzduchu krájet, je to tu romantické, záleží, jak tomu kdo podlehne.


17.9. přidány zaslané záběry ze serveru:
http://www.kuroslepy.cz/tisk.php?s=t&id=07
a někde tam bývaly dva vstupy (dle informace z mailu - Olaf)

foto

foto

foto

foto

foto


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)