2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Náměšť nad Oslavou - podzemí zámku

foto

Karel Pokorný, náš spolupracovník a hradolog, mi dal kontakt na pana kastelána, abych nafotil zajímavé zámecké podzemí do jeho připravované knihy Hrad a chodba tajná.

Bylo to na poslední chvíli, neboť termín pro odevzdání materiálů nakladatelství se blížil. Kolegové s kvalitními světly nemohli ihned se mnou jet a tak nezbylo, než podzemí nafotit jen pomocí blesku. Kvalita není taková, jakou bych si představoval, ale pro potřeby knížky to celkem stačilo.

(Nenechejte se zmást nízkou kvalitou všech fotek na tomto webu, kvalita je úměrná množství dat, a tak bez použité komprimace by se vám jeden snímek natahoval třeba několik minut a na tyto stránky by se jich vešla pouze desetina.)

Nejprve jsme přes zámeckou pokladnu prošli chodbou k místnosti se studnou, nacházející se pod vnitřním nádvořím zámku. Místnost je staticky zajištěna stříkaným betonem a uprostřed ní se nachází kamenná studna. Není to obyčejná studna, protože v její stěně je o několik metrů hlouběji dobře vidět vstupní portál!

Šli jsme zámkem na vnitřní nádvoří, kde je v jednom místě na dlážděné ploše mřížka a tou je kolmo dolů vidět do této studny a vlastně do betonové místnosti. Šli jsme do rohu nádvoří a spodními dveřmi prošli do sklepů zámku, a na konci jedné klenuté místnosti vidíme padací dveře. Schodištěm pod nimi jsme sestoupili do nejhlubších sklepení zámku.

Tyto sklepy tvoří chodba s výklenky - místnostmi a chodbou se přijde až do větší místnosti, ze které je vpravo otvor onoho portálu do studny.

Vzácné a nádherné podzemí... Ten portál do studny je v našich zemích záviděníhodný unikát. Těším se, že tyto prostory nafotím pořádně nasvícené...

foto
Přístup zámkem do místnosti pod vnitřním nádvořím zámku ke studni

foto
Pohled do zámecké studny s viditelným portálem do podzemí zámku

foto
Suterén, sklepy zámku, a padací dveře do ještě hlubšího sklepení!

foto
Staré schody pod padacími dveřmi směřují do hlubokých sklepů

foto
Přístupová chodba k portálu studny

foto
Zámecké hloubené staré sklepení

foto
Pohled na portál ze sklepů do studny

foto
Jsou tu i odbočky

foto
I pod jinými objekty zámku jsou staré kamenné sklepy

foto
Známý pohled na nádvoří zámku, po jehož schodech často kráčí novomanželé a fotografové mívají problém bez širokoúhlého objektivu dostat do záběru vše.

foto
Přístupová cesta do zámku

foto
Pod východním objektem je rovněž cosi zazděno...


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)