2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Vodní štola u Lažánek

Oshovo meditační centrum u Lažánek u Brna je oblíbeným místem našeho topografa Toma Prokeše. I mým. Na jedné tamní víkendovce Tom využil přestávky a vyšel s přítelkyní do okolních lesů. Měl štěstí a podařilo se mu objevit několik štol v lese. Nejvíce se mu líbila jedna vodní štola, kterou lze (tedy studenou vodou) kráčet dál a dál v přímém směru. Ohlédnete se a v dáli vidíte slabounkou tečku, což je vchod do štoly, venkovní světlo. Úžasné prostředí pro meditace, i akustiku. Zabručíte mantru "óm" a ona se nese štolou a zase se vrací.

Když jsme projížděli jednou okolo, využili jsme přítomného Toma, aby nás navedl, tuto štolu zdokumentovat. Našli jsme ji bez problému a hned zašli do útrob země, tedy skály, a čvachtavými kroky šli dál a dál přímočarou štolou. Na kamenné klenbě se překrásně třpytily kapičky srážející se vlhkosti, a při mém upraveném žlutém světle to vypadalo, jakoby černé kameny klenby byly posety třpytivými zrnky zlata. Moc mne mrzelo, že se to nepodařilo bez stativu věrně nafotit.

Tato štola má mírně tajemný až mystický nádech, bylo by úžasné tu i přenocovat. Kdo takovou atmosféru na vlastní kůži nepozná, neví o čem píši...

Badatelská společnost Agartha nejen detekuje a dokumentuje podzemí, ale věnuje se i vnímání a využívání jemnohmotných energií pro prospěch svůj, i ostatních. A občas si dopřejeme podobné potěšení - navštívit energeticky zajímavá pozitivní místa v krajině, nebo pod ní. Uvítáme podobné nadšence se smyslem pro tajemno i romantiku.

foto
Vchod a vstupní část štoly

foto
Radek dokumentuje i pohled ven ze štoly

foto
A já fotím záběry do štoly

foto
Takto víceméně vypadá štola po celé délce

foto
Pohled ven a pohled zvenku na krásný portál vchodu, jež vás přímo zve a nelze mu odolat.

foto
U protějšího svahu jsme našli zajímavý propad s viditelnou klenbou chodby nebo štoly


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)