2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

JAK JE TO S ORBY?

Orby a článek v časopise Enigma


Orby na zahradě


Časopis Enigma pro květen 2011 přijal a kvalitně zpracoval a vytiskl článek od naší kolegyně Aleny Horké, nadšené záhadoložky.

Článek ZÁHADNÉ ORBY na str. 80 a 81 se zabývá často předpokládanou podstatou orbů – malých světelných koulí, nečekaně zachycených různými lidmi při různých příležitostech na digitální a klasické fotografii. Lidé aniž by tento jev očekávali, fotí třeba svatební nebo rodinnou hostinu, pracovníci realitních kanceláří fotí místnosti nebo sklepy a potom se diví po vyvolání fotografie, nebo prohlížení na monitoru, že se na záběrech ukazují nežádoucí kazy – jakési světelné tečky nebo poloprůhledné koule.


Jelikož jsem v tomto článku také jmenován, a protože občas někdo zašle i na naše sdružení nějaké fotky s „orby“, které nečekaně vyfotil a ptá se, o co se jedná, cítím nutnost se k této věci přesně vyjádřit na základě mých osobních zkušeností. Článek je totiž spíše jednostranně laděn k vysvětlení, že se jedná o jakési inteligentní projevy, bytosti, nebo transformace energií a nebo projev nějakých duší.

Moje kolegyně a kamarádka totiž článek odeslala redakci Enigmy, aniž by tuto věc konzultovala se mnou nebo s kýmkoli z jádra sdružení Agartha v zájmu objektivního zhodnocení, třeba i vzájemných zkušeností. To nemusela, protože momentálně není naší členkou, ani čestnou. Celkově však z pojetí článku a uvedení našeho sdružení Agartha pod jejím jménem (za reklamu děkujeme) tak nějak vyplývá, že to vše jsou přesně i názory a výsledky sdružení Agartha. Proto musím upřesnit, jak hodnotí fenomén orbů sdružení Agartha.

Já sám potvrzuji, že když jsem fotil ještě kdysi starým digitálním kompaktem s malou čočkou objektivu, stávalo se nejen v temných sklepech a chodbách, ale i za použití blesku nebo ve dne, že na záběrech byly přesně takové efekty – orby – světelné koule vidět. Nebylo to proto, že by mrholilo nebo pršelo – v domech a sklepech nemrholí. Vždy mne to rozčilovalo, protože místo kvalitního záběru s jemnými detaily, bez potřeby retušování, se tam objevovaly ty světelné koule, velice často.

Nerad bych bořil nějaká tajemství, nějaké záhadné téma, záhady miluji a jsem jim otevřený. Je však nutné být skutečně objektivní a zachovat si přísně kritický pohled a pokud vystupujeme a publikujeme pro veřejnost, tím spíše je nutný především seriózní přístup i výstup.

Musím z osobní zkušenosti říci, že snad od roku 2005 fotím už jenom zrcadlovkami, které mají samozřejmě podstatně větší průměry skla objektivu. Po celou tuto dobu jsem snad nikdy už orb žádný nevyfotil, přitom jsem dokumentoval stovky různých míst a vznikly deseti tisíce záběrů včetně různých sklepů, hřbitovů a sebepodivnějších míst při jakémkoli osvětlení.

Jak je to s orby? Já nezavrhuji žádná vysvětlení, ale osobně musím jenom potvrdit stejný názor mnoha fotografů, že orb je bleskem nebo jinak osvětlené zrnko prachu, případně kondenzující vlhkosti ve vzduchu. Toto zrnko je díky těsné blízkosti před objektivem jakoby zvětšeno v poloprůhlednou kouli a při použití obyčejnějšího „kompaktního“ fotoaparátu s malým průměrem skla objektivu v tom poměru vynikne a je zachyceno i to poletující mikrozrnko. To se nestane s velkými skly na zrcadlovce, protože poměr velikostí zrna prachu ke sklu je tak rozdílný, že k tomuto efektu či světelnému zachycení prachu prostě nedochází – a u mě již skutečně po celou dobu nedochází, ani tam, kde se práší hodně. A ani tam, kde při větší akci se mnou fotilo ve stejné okamžiky několik lidí malými kompakty. Ti samozřejmě nafotili i prach.

Člověk by často netušil, kolik prachových částic se víří ve vzduchu, natož třeba při rodinné oslavě, pohybu více lidí nebo na tancovačce a nebo naopak i na onom hřbitově, když šlápneme do listí nebo zafouká sebeslabší vánek.

Mrzí mne o to více, když někdo orby zvětšuje a objevuje v nich třeba egyptské hieroglyfy, nebo když někteří mistři Reiki, kterých bych si jinak i vážil, veřejně ukazují a vysvětlují že ty orby, že to jsou andělské bytosti a svůj záměr si samozřejmě potvrdí kyvadlem. Potvrzují to také duhovým okrajem orbu (projevená aberace – a jiné běžné vady či chování optiky). To potom páchá zbytečně obrovskou škodu celé věci a všem a celé oblasti léčitelství, ezoteriky i záhad a nerozumným prosazováním různých názorů si škodí i dosti známí a jinak velmi dobří lidé.

Milí nadšenci, okolo nás je velice mnoho skutečně vážných záhad a zvláštních jevů, které si zasluhují přesný průzkum a dokumentaci a kterým bychom se měli a mohli věnovat s použitím nejlepší techniky. Prosím, věnujte se skutečným záhadám a paranormálním jevům. Orby mezi ně rozhodně nepatří – to je názor a zkušenost vedení a jádra společnosti Agartha i můj osobní, protože Větším objektivem orby nevyfotím ani kdybych si to sebevíc přál nebo to chtěl fingovat.

Jasné je to už jen na rozdílu focení v labyrintu sklepů pod Zelným trhem. Když se před více lety začaly prostory prorážet a propojovat a bylo tam spousty stavebního prachu, malým foťákem jsem tam měl tolik orbů, že nebyly některý fotky použitelný. Když jsem fotil prostory při posledních stavebních úpravách a práci zedníků před otevřením veřejnosti zrcadlovkou koncem roku 2010, nevyfotil jsem tam jediný orb. Když jsem fotil v pískovcových labyrintech, kde byla kvanta mikroskopických zrnek písku rozvířených pouhou chůzí, záběry z malého kompaktu byly někdy také nepoužitelné. Když jsme dělali kvalitní násvity a fotili zrcadlovkama, neexistoval v záběrech jediný orb a to jsme neustálým stěhováním světel a chozením prach velice rozviřovali.


Cesta poznání i zkoumání je zábavná,
ale cesta ega trnitá a bolavá.
Dnes máme středu, to je vše :-)


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)