2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Brno - Jundrov - obora Holedná
Duchové na kraji lesa?V únoru 2007 jsme se šli projít Jundrovskými lesy a na okraji nad Jundrovem vnímali velice intenzivně duchy, něco se i podařilo nafotit!


Aktualizace - Sylva H. z Brna nám mailem 5.8.2014 zaslala zážitek, viz níže pod fotkami.
Šli jsme jedno odpoledne za postupného setmění lesem od Kohoutovic. Když jsme asvaltovou cestou již klesali k Jundrovu, Lenka začala být nesvá a rozhlížela se, vnímala vnitřně nějaký křik ženy, který nás jakoby doprovází cestou, a stupňující se nepříjemné pocity.

Scházeli jsme svahem klikatící se cestou a když jsme se blížili k lavičce u cesty, oba jsme okamžitě a zároveň pocítili enormní nárazový ledový závan, ne však větrný, ani větve se nepohly, a husí kůži spojenou s velice silným mražením v zádech, přestože jsme oba byli dobře oblečeni a záda v teple.

Tento pocit trval a já sahl do kapsy pro virguli a detekoval jeho ohnisko. Vytahl jsem foťák a pořizoval záběry. Po několika záběrech mi Lenka řekla, abych už to neprovokoval, že jí stejný vysoký hlas, který slyšela výše v lese křičet, nařizuje abych s tím focením přestal už. Uposlechl jsem, záběrů bylo z onoho místa beztak dost a na malé displeji jen listí, stromy a tma. Litoval jsem, že nemáme termokameru.

Popošli jsme a ledové pocity téměř přestaly, v lese bylo napjaté ticho, které by se dalo krájet, a bezvětří. Ještě mne napadlo před schováním foťáku udělat záběr směrem na Jundrov na světýlka a zapoměl jsem, že už jsem sklopil blesk. Stiskl jsem spoušť, závěrka se otevřela, ale nezavřela. Došlo mi, že bez blesku bude expozice delší a zkoušel záběr udržet bez chvění, i když mi bylo jasné, že to ostré nemůže být.

Po záběru jsme šli níže a naštěstí jsem onen záběr nesmazal. Doma mne na monitoru čekalo překvapení: nad rozmázlými světly lamp v Jundrově je mezi kmeny stromů vidět cosi, tvarově připomínající bílé postavy. Při vzniku tohoto dlouhého záběru nás nemrazilo, což má logiku, když zachycené světlejší postavy byly mimo nás...

Musím však znovu podtrhnout velmi mrazivé a nepříjemné pocity předcházející, u lavičky. Přišly mi ještě chladivější a intenzivnější, než na vile Tugendhat!


Záběry z Jundrovského lesa - obory Holedná:

foto
Cesta nás vede kolem lavičky - náhle cítíme doslova ledový závan,
ale vítr to není, větve se ani nehnou, velmi nás oba mrazí
i záda pod teplým oblečením

foto
Citlivé Lence je tu velice nepříjemně

foto
Záběr nad Jundrov - až doma jsem si všiml světlé postavy uprostřed

foto
Detail světlých postav

foto
Žlutá šipka na mapě ukazuje přesné místo


Aktualizace - Sylva H. z Brna nám mailem 5.8.2014 zaslala text:

Dobrý den, náhodně jsem se dostala na vaše stránky když jsem hledala geografické údaje o okolí Bystrce. Narazila jsem na popis paranormálního jevu v oboře Holedná. Mám podobný zážitek ve stejné lokalitě, který si neumím vysvětlit:

V zimě cca kolem roku 2010 jsme se spolu s další rodinou vypravili na vycházku do obory Holedná. Bylo hodně sněhu, začalo se smrákat. Šli jsem směrem k hřbetu kopce, po straně blíže k Bystrci. Náhle jsme uviděli asi 100 m od nás reálnou postavu mladé ženy kráčející v hlubokém sněhu směrem kolmo k hřebeni a mířící směrem do Komína či Jundrova. Žena měla rozpuštěné světlé dlouhé vlasy, bledě modré šaty až na zem a krátký bílý kožíšek, při její chůzi ze ozývaly rolničky. Vypadalo to, že jde na ples nebo na maškarní bál. Všichni jsme na ni zůstali koukat a klepali si na čelo - nechápali jsme kam teď na noc jde lesem a sněhem mimo cestu. Žena zmizela za hřebenem a my jsme pomalu došli na místo kudy procházela, ve sněhu jsme ale nenašli žádné stopy. Mohli jsme se mýlit a stopy byly o kus dál, mohla to být úplně normální slečna.... Teď když jsem ale natrefila na popsaný zážitek někoho jiného, nedá mi, abych ten náš nepřidala.

Rozhodně se nechci podílet na žádném výzkumu v tomto směru, přidávám pouze další příběh do mozaiky.

S pozdravem Sylva H


A vzkaz jedné citlivé dušičky:

Kamco dik za zajimavou zpravu. . .Holednou miluji je to silove a ochranne misto pro Brno, mnohokrat jsem zde nasla mista, kde pracuje mestsky saman. . . Na mistech zustali predmety po obradech. Casto to byva pri vchodu od Jundrova do kopce kolem plotu a zahradek pri vstupu do arealu a vyse smerem k hrebenu, kdy na druhou stranu kopec smeruje ke Kohoutovicim. Vetsinu mist zde vnimam silne pozitivne, nekde vsak je to temnejsi. Pred par lety v zime na zbytcich ledu jsem uklouzla tak, ze se snad jednalo o salto podle info me sestry, pri narazu ma hlava opravdu zadunela sama jsem slysela ten silny naraz. . .Posadila jsem se, vzpamatovala a nic. . .zadna bolest, modrina. . .nic
Asi jsem se potrebovala na Holedne nejak "probudit"
Miluji ji a rada ji pozoruji z protejsi terasy na Stursove. . .
Mej se, H. z Brna

Pokud jste zažili někde podobné jevy, nebo se můžete napojit na zdejší místa, vnímáte nějaké pocity, nebo zde chcete vykonat nějaké čištění, odvádění, informujte nás...

Pokud máte k dispozici termokameru, mohli bychom zajít nejen na tato místa - prosím ozvěte se.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)