2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

Dolní Kounice nám nedají spát

Text a foto: Kamil Pokorný (vložena doplňující informace z dubna 2006 a 2016)


V listopadu roku 2005 jsme navštívili již po několikáté Dolní Kounice (8km od Ivančic u Brna) při cestě na ještě další místa. Dolní Kounice jsme zvolili záměrně jako první. Nedořešených záhad je tu povícero...

Pozůstatky umučených v tajné chodbě

Pověsti praví: "Pod hradem v Dolních Kounicích vede útrobami kopce šikmo dolů dlouhá podzemní chodba, končící až u hladiny řeky. V bočních výklencích lze prý dodnes spatřit v hlíně kosti lidí, umučených před staletími v příšerné díře. Stával zde klášter Rosa Coeli, založený roku 1181. Byl vypálen husity. Po jeho zániku se zde rozšířily četné náboženské sekty: novokřtěnci, valdenští a Čeští bratři." (Labyrintem tajemna - Martin Stejskal)

Podobných pověstí je tu více a víceméně se tyto pověsti shodují v tom, že hrad byl spojen tajnou chodbou, štolou s klášterem. Záběry do této štoly, která ze sklepení hradu prudce klesá až do vody, si můžete prohlédnut na dalších stránkách našeho serveru. Zdá se však, že tato chodba není jediná. Zapomenutých a nebo dobře utajených prostor se tu nachází více.

Vnímali jsme tu i rozličné energie. Vše souvisí se vším. Ale tomu se budeme věnovat třeba příště, až to bude více jednoznačné.


Aktualizace - duben 2006

Pan Řiháček Milan, rodák z Dolních Kounic, zabývající se desítky let historií své rodné obce a širokého okolí, nám poskytl přibližující informace ohledně chodby vedoucí dolů z hradu:

"Jsem historikem Dolních Kounic, úzce spolupracuji s SOkA v Rajhradě a dost věcí jsem již publikoval. Historií svého rodiště se zabývám 45 let intensivně, ale prakticky již od svých 16 , tedy už 50 let. Již tenkrát v r. 1956 jsme spolu se svým otcem a jeho třemi přáteli prolezli, prozkoumali a zmapovali všechny dostupné sklepní a podzemní prostory pod dolnokounickým zámkem- bývalým klášterním hradem. Vím naprosto bezpečně, že v podzemí hradu nejsou žádné boční výklenky s kostmi mučených a umučených osob. Jediné výklenky jsou na počátku podzemí a ty vybudovali Němci za okupace z obraných důvodů.

Dalším faktem je ten, že hlavní chodba, která vybíhá ze sklepení běží pod svahem směrem ke klášteru, je dlouhá 56 metrů a tudíž nekončí u řeky, ale zhruba v polovině svahu a poněvadž je tesána ve skále byla v její spodní části voda. Ale ne říční."


AKTUALIZACE 2016:

Dlouhá léta jsme diskutovali, zda ta skalní štola je skutečně vyhloubena až dolů do kláštera jako krytá spojnice. Konečně už máme jasno:
Dolní konec štoly s výrazným klesáním je vypumpován a vyčištěn a tím je bohužel potvrzena čelba - rostlá skála, neboli: štola NEBYLA DÁLE JIŽ VYRAŽENA. Více také uvádíme zde: www.starechodby.cz


Předcházející návštěvy Dolních Kounic na tomto webu.


Prozatím potěším alespoň několika záběry z míst, kde jsme detekovali podzemí a nebo energetické anomálie související s ději minulými.

foto
Dolní Kounice - hrad

foto
Obcházíme a detekujeme anomálie a dutiny, zatímco
Viki s Honzou prochází podzemní prostory, ve
kterých tu ještě nebyli.

foto

foto

foto

foto
Otvorů a rádoby vstupů do podzemí je tu hodně, ale
do těch skutečných je třeba domluva a klíče
od kompetentních místních osob...

foto
Za těmito zdmi se rovněž nachází
podzemní skvost

foto
Objekt Rosa Coeli a jeho okolí potěší
svými tvarovými a jinými energiemi a
nejeden poutník tu čerpá sílu

foto
Přitahuje nás to však vedle zbytků
hlavní kamenné lodi chrámu

foto
Zde jako by se zastavil čas

foto
A dokonce se tu bydlí. Je tu ticho, až z toho
trochu mrazí. A nebo tou podzimní mrholenicí?

foto
Klášter a v pozadí na kopci hrad...
Spojovací chodba mezi objekty je zde více, než pravděpodobná...
Potvrzuje ji i virgule a další svědectví.
4/2007: Předpokládaných a naměřených chodeb je tu více a některé potvrzují i zdejší pamětníci konkrétními fakty, příkladně o propadeném vozidle na silnici do takové chodby, atd.
Připravujeme aktualizaci stránky, i průzkum chodby klesající pod hladinu.


ZPĚT o stránku

Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
Badatelská společnost Agartha

webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
© 2002 - 2022

Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)