2002 - 2018
Návštěvnost:
2008-2015: 560172

Nové počítadlo od 28.5.2016:
počítadlo.abz.cz


Naše sdružení:
Průzkumy a akce:
Publikace:
Kamilovy další weby:
Zajímavé weby:
Spřátelené weby:


Reklama:

S termokamerou pod Stránskou skáluKam jinam prvně vystartovat s termokamerou, než na Stránskou skálu.
A proč s termokamerou? Aby odhalila jemné teplotní rozdíly, prozrazující....S termovizí pod Strásnkou skálou

Termokamera dokáže převézt již velmi slabé teplotní rozdíly od 0,06°C do zvolené barevné palety, kde jsou pak anomálie jasně rozlišitelné i pro člověka - viditelně, barevně. To znamená, že se třeba ve sklepení na zdi zobrazí nepatrné rozdíly, prozrazující zvýšenou vlhkost, únik tepla, případně dutou prostoru za zdí, kde je jiná teplota a ta se projeví na oné části zdi a tím se prozradí - lze termokamerou vysledovat.
(Samozřejmě mohu přímo sledovat i "rosný bod", kamera detekuje i vodní kondenzaci...)

Velmi mne zajímalo, zda se pod Stránskou skalou metodou teplotních rozdílů nepodaří odhalit věci nebo prostory, běžně očím naprosto skryté. Znalým problematiky se samozřejmě nabízí myšlenky typu "umělá skála, skrytá zazdívka, prostora za tenčí zdí štoly, prostora, ze které táhne malou škvírou chladnější nebo teplejší vzduch...". To vše samozřejmě termokamera odhalí, jakmile alespoň tak jemný zmíněný teplotní rozdíl nastane. Na displeji kamery je to hned vidět a hned lze ukládat termosnímek, spolu s orientačním hodně nekvalitním snímkem vizuálním. Ten obstarává hodně jednoduchý obrazový snímač s nízkým rozlišením a vysokým šumem. Pro běžné denní potřeby to stačí, ale v podzemí - uvidíte sami - je tento obrazový snímač opravdu jednoduchý a omezený, v prostorné štole je prostě černočerná tma a lepší je, místo pořádně rovnoměrně nasvítit a nebo si jej vyfotit extra. Termokamera pak ovšem použije do výstupního dokumentu krom termovizního snímku i svůj optický snímek. Tímto způsobem jsem uložil výstupní dokumenty z termokamery do PDF formátu a níže je u každého snímu (situace) na kliknutí nechávám k dispozici ke stažení a náhledu v lepším (původním) rozlišení. Jsou tam pak i vypsány teploty: nejnižšího bodu, bodu s nejvyšší teplotou v oblasti středního rámečku, a teplota středového bodu tam, kam právě míří.

Toto první ohledání Stránské je ze 13.12.2015. Na web jsem to přidal 27.12.
Místo dalšího dlouhého poisu pojďme rovnou nahlédnout na některé zajímavé situace.


foto

PDF TERMOSNÍMEK PDF TERMOSNÍMEK

PDF TERMOSNÍMEK PDF TERMOSNÍMEK

PDF TERMOSNÍMEK PDF TERMOSNÍMEK

PDF TERMOSNÍMEK PDF TERMOSNÍMEK

PDF TERMOSNÍMEK PDF TERMOSNÍMEK


Stránské skále se hodlám věnovat dlouhodobě, za různých venkovních teplot, ohledávat, zda se na povrchu někde projeví průduch z neznámých prostor a také projít důkladněji další zbývající systémy podzemí. Pokud zjistím něco zajímavějšího, možná to sem přidám.


Máte - li nápad, podezření na skryté prostory, které by se mohly projevovat rozdílnou teplotou viditelně na termokameře, kontaktujte nás prosím.
Může se jednat o již zapomenuté průduchy protileteckého krytu, který je pod zahradou, nebo o projevy zasypaného sklepa pod zříceninou, z něhož by táhlo škvírami v sutinách teplo. Nebo naopak v případě neznámých jeskyní, se projeví větší chlad, z něhož táhne ledový vzduch a nějakou škvírou, průduchem, se dostává mimo zimní období až k povrchu, aniž bychom si toho jinak mohli povšimnout...
Pro průzkumy a použití mé termokamery mne tedy kontaktujte: info (a) agartha.cz


 • Naše další stránky o různých jevech na Stránské skále: zde.


  ZPĚT o stránku

  Pokud víte o starém sklepu, krytu, paranormálních jevech, silových místech, >>> kontaktujte nás...
  Pokud chcete změřit škodlivé geopatogenní a psychosomatické zóny, elektrosmog přesnými přístroji do 18 GHz, nebo termokamerou zjistit tepelné úniky z neznámých prostor, nabízím Vám osobní služby >>> www.elektrosmog-zony.cz
  Pokud se více zajímáte o staré chodby, navštivte náš odbornější web: www.starechodby.cz
  Badatelská společnost Agartha

  webmaster, texty a foto: Kamil Pokorný
  © 2002 - 2022

  Již přes 20 let bádání, lezení, focení, psaní a programování pro vás :-)